Eton Quest DAB+ gir deg klokkeklar lyd når du hører på radio eller spiller av musikk fra mobilen via bluetooth, også når du beveger deg i terrenget.
Nødradioen kan også brukes som lommelykt (LED). Det er praktisk at den har digitalt display, og trenger du å bruke den i en nødsituasjon, kan lommelykta brukes til å sende kraftige, røde lyssignal. I tillegg har Quest-modellen et stort LED-panel på den ene sida som er perfekt som lyskilde til kortspill i hytta eller i teltet. Dette lyset kan dimmes i forskjellige lysstyrker. Eton Quest DAB+ kan også brukes som vekkerklokke. Den er selvsagt sprutsikker, slik at den fungerer optimalt under alle forhold, også i snø, sludd og regnvær.
Denne nødradioen kan lades på fire måter: den har solcellepanel, du kan sveive den opp, lade via innebygde lithiumbatterier eller ved bruk av vanlige batterier (AAA). Lades den via håndsveiva, trengs 4 minutter sveiving 10 til 15 minutters radiolytting (tiden avhenger av radiovolumet du skal høre på). Solcellepanelet bruker 10-12 timer på å lade batteriet helt opp. Nødradioen kan selvsagt også brukes til å lade opp mobilen din eller et nettbrett.
Bluetoothen gjør også at du kan spille av musikk fra mobilen, eller du kan spille av gjennom AUX-in. Du kan også lytte til musikk via hodetelefoner (jacktilkobling).
Nødradioen har også en funksjon hvor den kan lage en høy sirenelyd for å tilkalle oppmerksomhet.
Spesifikasjoner:
- Leveres med 2000 maH oppladbare lithium ion-batterier
- Kan også brukes med 3 stk. AAA-batterier
- Digital tuner og display
- 5V 2.1A USB output
- Klar til å brukes med bluetooth
- Solcellepanel
- Håndsveiv
- Sprutsikker
- LED-lommelykt
- LED-lyspanel
- DC Power input via inkludert USB-C-kabel
- AUX-In
- Jack-inngang for hodetelefon
- Vekkerklokke
- DAB+
- AM/FM/SW/WB
Størrelse og vekt:
Høyde: 18,1 cm.
Bredde: 14,8 cm.
Dybde: 5,9 cm.
Vekt: 612 gram.